Makine Öğrenmesi ve Derin Öğrenme

Müşteri Kaçış Analizi

Günümüz rekabet koşullarında mevcut müşteriyi elde tutmak yeni müşteri kazanmaktan daha az maliyetlidir. Bu da Churn analizinin önemli kılan en büyük sebeptir.

Müşteri Hayat-Boyu Değerini Tahmin

Kurmuş olduğumuz model ile her bir müşterinizi analiz ederek bir skor çıkartmaktayız. Bunun neticesinde hangi müşteriniz daha değerli bunu saptamanız mümkün olacaktır.

Hayatta Kalma Analizi

Churn analizi ile benzerlik gösteren hayatta kalma analizi ile hizmetinizden faydalanmayı bırakacak müşterilerin ne zaman bırakacağını tahminlemesi yapılmaktadır.

Dolandırıcılık Saptaması

Kişilerin normal davranış verilerini analiz ederek, normal davranışları dışında gerçekleşecek anormal durumların makine öğrenmesi metotları kullanılarak tespit etmekteyiz.

Anormallik Tespiti

Herhangi bir kategoride normal verinin analiz edilip, gerekli istatistiksel yöntemlerle işlenmesiyle birlikte, bu veri üzerinde meydana gelebilecek anormalliklerin tespitini makine öğrenmesi ile sağlama hizmeti sunuyoruz.

Fiyat Tahmin Analizi

Fiyat tahmin analizini, fiyat önerisi olarakta isimlendirebiliriz. Özellikle e-ticaret sitelerine entegre edebileceğiniz bu sistemi, yine makine öğrenmesi kullanarak geliştirmekteyiz. Satılması planlanan bir ürünün, önce analizini yapıp sonrasında piyasa verileri ile karşılaştırdıktan sonra fiyat önerisi veren bir sistemdir.